Fejlesztő: Crytek Budapest
Megjelenés éve: 2012
A Fibble főhőse egy apró földönkívüli, akinek űrhajója egy szerencsétlen baleset következtében egy csendes külvárosi házban landol. Az űrhajó javításához szükséges alkatrészeket és eltűnt legénységének tagjait kell összegyűjtenie a különböző helyiségeken átvezető labirintusokban.
75
hungame index
A játék 30 pályán keresztül vezeti végig a játékosokat, a szobák különböző témákkal és akadályokkal tarkítottak, amelyek kihívást és változatosságot biztosítanak. A játékmechanika a fizika, a platformer elemek és a minigolf ötvözésére épül. A játékosoknak egyszerű mozdulattal kell a főszereplőt, Fibble-t, hátrahúzni, majd elengedni, így “elrugaszkodik” és keresztülgurul a pályán, csillagokat és érméket gyűjtve. A kevesebb mozdulatért több pont jár, és ha egyetlen lendülettel sikerül befejezni a pályát, aranyérmet szerezhetünk. A legénységi tagok megtalálásával pedig új képességeket is kapunk, amiket ügyesen felhasználva érhetünk el még jobb eredményeket.





Fibble társai különleges képességekkel bírnak: az egyikük például képes átsegíteni őt akadályokon, míg egy másik a gurulás irányát változtatja meg, vagy épp sebességet ad neki. A stratégiai elem itt kerül előtérbe, hiszen minden pálya előtt el kell döntenünk, hová helyezzük ezeket a karaktereket, hogy maximálisan kihasználhassuk a képességeiket. Az egyes lépések időzítése és az optimális csapattagok kiválasztása pedig tovább színesíti a játékmenetet.
A játék helyszínei egy hagyományos otthon különböző szobáit ábrázolják, mint például a konyha, a gyerekszoba, a fürdőszoba vagy a pince. A szobák részletgazdagsága és a gondosan megtervezett pályák egy Toy Story-szerű világot idéznek, ahol minden hétköznapi tárgy akadályként vagy útvonalként szolgál.
Fibble – Flick’n’Roll
2012 – Crytek Budapest
Store vagy letöltési link nem található – Amennyiben tudsz ilyet, jelezd a hozzószólásokban!
Válasz írása